„Creazone Reinvent“: pusiaukelė, kurioje susitinka idėjos ir verslas

„Creazone Reinvent“: pusiaukelė, kurioje susitinka idėjos ir verslas

Ne tik tuos, kurie jau turi verslo idėją, bet ir tuos, kurie jos vis dar ieško, kviečia projektas „Creazone Reinvent“ siūlantis iš naujo „išrasti“ tradicinio verslo modelius, juos sujungiant su šiuolaikiškomis ir inovatyviomis verslo idėjomis. Antrus metus organizuojamas projektas jau pritraukė tūkstančius dalyvių, iš kurių didžioji dalis – Kauno mokymų grupėse.

Tad trumpai apie tai, kas yra „Creazone Reinvent“ ir kaip projektas tampa ta pusiaukele, kurioje susitinka idėjų kūrėjai ir sprendimų ieškantis verslas.

Pradėkime nuo to, kad CREAzone – tai verslumo ugdymo metodika, padedanti sujungti iniciatyvius žmones, tradicinius verslo modelius ir kūrybinius atradimus į perspektyvius verslus. Metodologijai pagrindą padėjo Lietuvoje gimęs Projektų vystymo akademijos „Verslumo skatinimo modelis“, kurį sukūrė ir įgyvendino INCYDE fondas, o metodologijos praktinis taikymas pradėtas 2012 metais.

Šią metodiką savo renginiuose taiko ir antrus metus organizuojamas projektas „Creazone Reinvent“, kurio pagrindinis tikslas – atkreipti dėmesį į kasdienius dalykus, iš kurių galėtų gimti naujos, inovatyvios verslo idėjos. Nesvarbu, ar esi samdomą darbą dirbantis žmogus, ar studentas, ar sidabrinio amžiaus „enterpreneris“ – projekto mokymai leidžia išbandyti savo jėgas testuojant turimą verslo idėją.

Prasidėjęs Kaune, „Creazone Reinvent“ susilaukė didelio susidomėjimo ir kituose Lietuvos miestuose: šiuo metu projekto mokymai organizuojami 4 grupėms Kaune, 2 grupėms Klaipėdoje, 1 grupei Šiauliuose ir 1 grupei Panevėžyje. Tiek pernai, tiek šiemet į pirmojo etapo projekto mokymus organizatoriams pavyko pritraukti per 1 000 žmonių, kurie gilinasi į tokias temas kaip verslo idėjos pristatymas, verslo idėjos vystymas, viešasis kalbėjimas, streso valdymas, laiko planavimas ar kūrybiškumas.

Didžiausias dėmesys – turinį kuriantiems žmonėms

Pasak „Creazone Reinvent“ organizatorių, didžiausia šio projekto vertybė, stiprybė ir išskirtinumas, lemiantis tokį didelį dalyvių susidomėjimą, yra projekte dirbantys žmonės: turintys pačių įvairiausių kompetencijų, dirbantys pačiose įvairiausiose srityse, todėl galintys suteikti daugialypių žinių ir įžvalgų. Didelis dėmesys skiriamas ne tik mokymų turiniui, bet ir tą turinį kuriantiems specialistams – nuo organizatorių komandos, iki ekspertų.

Kaunas pasirodė besanti tobula vieta „Creazone Reinvent“ startui: tiek dėl čia esančių universitetų, tiek dėl Kaune veikiančių progresyvių verslo įmonių – visa tai padeda suburti reikiamų kompetencijų turinčius žmones, galinčius padėti vystyti verslo idėjas. Dalyvius, jau turinčius brandžių idėjų ir subūrusius jų įgyvendinimui tinkamas komandas, projektas pakviečia prisijungti prie KTU Startup Space ankstyvojo verslo inkubatoriaus bendruomenės Kaune.

Abipusė nauda: dalyviams ir  verslui

Projektas ne tik įkvepia tuos, kurie dar tik svarsto apie inovatyvaus verslo pradžią, bet ir suteikia neįkainojamų žinių verslo idėją jau turintiems žmonėms. O neretai paaiškėja, kad vieno žmogaus galvoje nešiojama idėja gali tapti genialiu sprendimu jau veikiantiems verslams: rinkai susiduriant su konkrečiomis problemomis, „Creazone Reinvent“ dalyviams suteikiama galimybė pasiūlyti savo sprendimus ir, padedant bendradarbiaujančių įmonių darbuotojams, juos įgyvendinti.

Pavyzdžiui, šiemet dirbama drauge su tokiomis verslo įmonėmis kaip „Trans Union Lietuva“, „Topo centras“, o projekto dalyviai turi šansą dirbti su tokiomis užduotimis kaip HR duomenų bazės atnaujinimas, garantinis įmonės klientų aptarnavimas, bendros komunikacijos įmonėje palaikymas bei informacijos apsikeitimas ir kt.

Taigi, projekto mokymai yra priemonė, suteikianti verslo pradžiai reikalingų esminių žinių. Tačiau ekspertų ir mentorių padedami, projekto dalyviai šias idėjas ir kuriamus prototipus gali pabandyti ištestuoti praktiškai, be to, pasinaudoti produktų prototipavimui skiriama finansine parama.

Šiais metais „Creazone Reinvent“ projekto mokymus globoja ir prie jų organizavimo prisideda „Versli Lietuva“ ir bendradarbystės centrai – „Spiečiai“ Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje; taip pat Lietuvos verslo angelų asociacija, kurie aktyviai stebi projekte dalyvaujančiais komandas ir suteikia pirmines konsultacijas verslo idėjos plėtrai.

Viliojantis prizas: geriausiai verslo idėją išvysčiusiai komandai Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai suteiks galimybę išvykti pasisemti patirties į verslo įmones Vakarų Europoje, Amerikoje ar Singapūre.

Lt
Lv
Lt Lv